Vítejte na našich stránkách :))

Miluješ koně? Jsi tu správně!
Tento blog je jen a jen o nich.. +Trochu o nás..
Adminky, Kiki-Love-Horse a Týda-Koně-Hříbata...
Příjemnou zábavu!


Kiki: Kůň bez jezdce je pořád kůň, ale jezdec bez koně je jenom člověk
Týda: Njekrásnější pohled je z koňského hřbetu

--ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU--

Srpen 2011

Osudové přátelství-2.Kapitola

30. srpna 2011 v 16:21 | Kiki-Love-Horse |  Příběh-Osudové přátelství
Když zazvonil budík Johanna ho ihned slyšela a probudila se. Vypla budík a začala se oblékat. Vyndala si nové džíny, obyčejné žluté tričko a do ruky si vzala tenisky, jezdecké boty, přilbu a rajky, které si včera koupila.
Potom sešla po schodech dolů. Když už byla dole, zakopla o malý balíček. Byl to ten balíček se stříbrným náramkem. ,,Sakra, kde se to tu vzalo? Vždiť jsem to včera uklidila do šuplíku.." divila se Johanna. Nasadila si náramek na ruku a krabičku odnesla do pokoje.
Když Johanna uklidila krabičku dala si k snídani sendvič a její máma už chystala oběd. Museli ho dneska mít dřív, protože Johanna šla na tu slavnot Jezdeckého klubu Golden horse.
,Mami, měli bychom už jet" řekla Johanna když snědli. ,,Jinak to nestihneme. Máme jen půl hodiny."
,,Neboj zlatíčko. Stihneme to jede se tam jen čtvrt hodiny" řekla jí matka aby jí uklidnila.
Johanna dala jezdecké boty, přilbu a rajky do kufru do auta. Pak zavolala na matku ,,Můžeme et mamí!"
,,Jasně!" zavolala na ní matka spátky. ,,Jen ti zabalím tu svačinu!" Johannina matka rychle zabalila svačinu, nastoupila do auta a jeli.


Pokračování příště...

Osudové přátelství-1.Kapitola

26. srpna 2011 v 15:46 | Kiki-Love-Horse |  Příběh-Osudové přátelství
,,Johanno Marie Contelová! Pojď rychle dolů!" zavolala na Johannu matka. Johanna věděla, že když slyší její celé jméno musí si pospíšit. Běžela co nejrychleji dolů po schodech až málem spadla.
,,Co se děle mami? Udělala jsem něco? Jestli jo já to vynahradím slibuji..."
,,Nic se neudělala" skočila jí do řeči matka. ,,Jen ti přišel balíček z jedné blízké stáje" řekla ji matka a předala jí balíček. Johanna ihned balíček otevřela. Byl tam leták a malá krabička. Přečetla si leták a rozbalila krabičku. Byl v ní krásný stříbrný náramek na němž byl malý medajlonek s koněm.
Johanna si ještě jenou přetla leták a řekla ,,Zvou mě na slavnosti jezdeckého klubu Golden horse. Píše se tu, že hledají nové jezdce" řekla Johonna. ,,Mami vždy jsem snila, že jednou budu jezdit na koni. Mohla bych tam jít a pak, jestli by se mi tam líbilo, začít jezdit? Prosím, prosím!"
,,Tak dobrá. Kdyže to je?"
Johanna se koukla do letáku. Chvíli hledala a pak řekla ,,Zítra v 12:00."
,,Dobře tak si to pamatuj" řekla jí matka a mrkla na ní.. Johanna jímrknutí oplatila a běžela zpátky do pokoje. Už se tolik těšila, že se ani pořádně nesoustředila na domácí úkol. Ještě, že zítra je sobota. Jinak by as na slavnosti nemohla. Ikdyž by asi o školu slavnosti nedělali.

Pokračování příště...

New story

23. srpna 2011 v 14:31 | Kiki-Love-Horse |  Ostatní

New story

Jak už máte v názvu budu psát nový příběh! Ostatní příběhy kromě Vraního ostrova se už nepíšou.. Nechám je tu aby jste mohli číst ale nový díly už od Holki s koňmi a Andělé koní nebudou.

Ten příběh se bude jmenovat Osudové přátelství... Více vám neprozradím ;-)

Adoptováná pixelka/ZRUŠENÁ!!

21. srpna 2011 v 11:37 | Kiki-Love-Horse |  Ostatní
Adoptovala jsem nám pixelku od blogu: http://pixelky-a-ich-svet.blog.czJméno: Arcádo
Adoptovala: Kiki-Love-Horse
Od: danicka
Bude v menu..

Byla jsem na dovolený a........

20. srpna 2011 v 14:00 | Týda-Koně-Hříbata
Byla jsem na dovolený a tam měly stáj a já sem si tam objenala hodinovou vyjížďku.
A bylo to super jela sem na koni jménem Bib a byla to moje první vyjížďka!!!!

PC hry z Polska (koupené a moje:) )

16. srpna 2011 v 13:38 | Kiki-Love-Horse |  Ostatní
Ahoj.. Koupila jsem si v Polsku tři hry o koních. Je škoda, že jsou v Polštině, ale moje mamka a babička umí Polsky. Já trochu taky, ale jen trochu. Babička je totiž původní Polka. To je, ale teď jedno. Jsou z edice Koně a poníci (edice myslím jako Star Stable, Horsez, atd...) a jmenují se Nejlepší přátelé, Akadimie jízdy na koni a Jezdím na koni.

Zde fotky: (Názvi na obalech Polsky)


Koně a poníci: Akademie jízdy na koni

... Sorry ale od Hry Jezdím na koni jsem obal na netu nenašla...
Zdroj: Google.cz

Jsem zpátky!! :))

15. srpna 2011 v 15:40 | Kiki-Love-Horse |  Ostatní
Ahoj lidi. Tak jsem se vrátila z Polska. Bylo to tam super, až na to, že občas pršelo. Když jsme zrvona jeli od tety Misie (Mišky) ke strejdovi Ryshardovi (Ryškovi) zpět, tak jsme se stavili ve stáji Rejkjaví. Viděla jsem kousek tréninku v kryté jízdárně a také jsem viděla poprvé na vlastí oči skočit koně přes překážku. Byla to nádhera! Byli tam většinou HUCULOVÉ, ale byli tam i Arabové (asi dva). Fotky dám na blog pozdějí :))

Děkujeme

8. srpna 2011 v 11:42 | Týda-Koně-Hříbata
Děkujemee za vysokou návštěvnost včera tady bylo 52 lidí!!!!Smějící se

Promiň, Kiki

6. srpna 2011 v 19:36 | Týda-Koně-Hříbata

Moc se ti omlouvám Kiki i vám kteří navštvujete tento blog, protože já nestihnu napsat tolik článků kolik píšeš ty tak doufám že sem než se Kiki vrátí nepřestanete chodit!


Plemeno za plemenem 4.

4. srpna 2011 v 19:36 | Týda-Koně-Hříbata+Wikipedia

ANGLICKÝ PLNOKREVNÍK

Anglický plnokrevník (zkratka A1/1) je nejrychlejší koňské plemeno, rychlost je jediné kritérium pro zařazení do chovu. Byl vyšlechtěn v Anglii v 18. století. Předky anglického plnokrevníka jsou hřebci Darley Arabian, Byerley Turk a Godolphin Barb.[1] Anglický plnokrevník má uzavřenou plemennou knihu - tzn. že do plemenné knihy může být zapsán pouze kůň, jehož oba rodiče jsou v plemenné knize anglického plnokrevníka.

Podílel a podílí se na zušlechťování mnoha dalších plemen. U nás se chová např. v Napajedlích nebo v Mimoni.

EXTERIÉR

Anglický plnokrevník je kůň vysoký, štíhlý s dlouhým, mírně klenutým, nízko nasazeným krkem, výrazným kohoutkem, nezbytný je dlouhý a široký hrudník. Tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlava je ušlechtilá s rovným profilem a s bystrým okem. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. Končetiny jsou suché a výborně stavěné. Pod jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, samotná srst je hedvábně jemná. Výška nesmí přesáhnout 170 cm. Anglický plnokrevník (A1/1) se vyskytuje ve všech základních barvách. Anglický plnokrevník se hodí i do terénu, pro delší vyjížďky. Jeho cval je velmi pohodlný a rychlý. Řadí se mezi velice inteligentní koně a dokáže být věrný.

Historie plemene

Na britských ostrovech se koně chovali už od dob Keltů. Po Válce růží byl na konci 15. století v Anglii kritický nedostatek koní, tak jejich vývoz král Jindřich VII. zakázal. Jeho syn Jindřich VIII. začal podporovat dovoz zahraničních koní, především španělských, dokonce nařídil šlechtě a církevním hodnostářům, aby - podle hodnosti - musela vlastnit určitý počet jezdeckých koní. Také založil hřebčín v Elthamu, kde choval nejen těžké a pomalé rytířské koně, ale i tzv. running horses, kteří sloužili jako koně poštovní a lovečtí. Jindřichova dcera Alžběta I. si kvůli rozvoji chovu těchto koní povolala neapolského experta - Prospera d'Osmu a založila hřebčín v Tutbury.

Na začátku 17. století byl rychlý a ovladatelný kůň chovatelskou prioritou, hlavně kvůli kočárové dopravě. Velmi žádaní (ale těžko dostupní a drazí) byli orientální koně (např. arabský plnokrevník), během občanské války mnoho z nich na čas zmizelo, ale protože je potřeboval i Oliver Cromwell, dovozy pokračovaly. Za vlády Karla II. byli pro chov velmi významní James d'Arcy - vedoucí královských hřebčínů - a vrchní podkoní John Fenwick, který přímo od beduínů přivezl celé stádo arabských klisen, tzv. Royal Mares, které se staly nejdůležitějšími pramatkami anglického plnokrevníka; vliv na chov mělo i budování nových dostihových drah.


Na konci 17. století byla Evropa napadána Turky, jejich hřebec Byerley Turc, ukořistěný Robertem Byerleyem v roce 1687, se stal prvním z hřebců - zakladatelů A1/1. Druhým je Darley Arabian, dovezený v roce 1704 ze Sýrie; třetím Godolphin Barb, darovaný francouzskému králi a později prodaný do Anglie. Z těchto tří praotců pochází všichni dnešní plnokrevníci.

Chov pokračoval a rostl s popularitou dostihů. Kvůli různým podvodníkům bylo potřeba zaregistrovat původy dostihových koní, tak vznikla Všeobecná plemenná kniha (General stud book), její první část vznikla už v roce 1791 (předmluva), pak byla několikrát přepracována, za první díl se považuje verze z roku 1808. Další díly od té doby vycházejí pravidelně. Na tuto Všeobecnou plemennou knihu navazují všechny národní, včetně české.

Tak se mějte !!!!

Chody koní

3. srpna 2011 v 19:57 | Týda-Koně-Hříbata
Ahojky jestli už víte tak jezdím na koni moc toho ještě neumím ale chci se s vámi podělit aspoň o to málo co zatím umím.

KROK

Zmáčknete nohy a vybídnete koně (vybídnutí koně...... nevím jak bych vám to vysvětlila.....prostě uděláte velký pohyb pánví dopředu)

POBÍZENÍ V KROKU

Střídavě při každém kroku koně mačkáte nohy (kůň udělá krok a vy zmáčknete současně levou nohu (třeba levou) pak následuje další krok a vy přitlačíte pravou nohu).

KLUS

Zmáčknete nohy a vybídnete ( jako u kroku ).

POBÍZENÍ V KLUSU

V rytmu jak se mu střídají nohy tam při každém kroku zmáčknete nohy.

VYSEDÁVÁNÍ V KLUSU

V rytmu koňských kopyt dosedáte a zvedáte se ze sedla.

SKRÁCENÍ KROKU

Zmáčknete kolena, zakloníte se a zatéhnete vnější otěží ( kůň by měl skrátit krok tak že bude dávat nohu za nohu).

A jízdárencké cviky najdete na http://www.equus.estranky.cz/clanky/jizdarenske-cviky.html

:-)