Vítejte na našich stránkách :))

Miluješ koně? Jsi tu správně!
Tento blog je jen a jen o nich.. +Trochu o nás..
Adminky, Kiki-Love-Horse a Týda-Koně-Hříbata...
Příjemnou zábavu!


Kiki: Kůň bez jezdce je pořád kůň, ale jezdec bez koně je jenom člověk
Týda: Njekrásnější pohled je z koňského hřbetu

--ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU--

Březen 2011

Nové!!!

27. března 2011 v 22:28 | Kiki-Koník-Prucková |  Ostatní
Ahoj mám tu provás novinky. Bude tu víc článků a taky další nové věci....

Ponny Magazine-6.Strana

27. března 2011 v 22:25 | Kiki-Koník-Prucková |  Ponny Magazine

Druhy a plemena poníků

Teď už asi začínáš mít představu, jaký poník by ti vyhovoval. Pojďme tedy blíž prozkoumat různé druhy a plemena, která by sis mohla pořídit. Jen někteří poníci, se kterými se během ježdění setkáš. ,,Čistokrevní'' znamená, že patří k určitému plemeni a nemá ani kapku jiné krve. Oba jeho rodiče musí být zástupci stejného plemene a musí být zapsáni v plemené knize. Setkáš se také se smíšenými typy poníků. ,,Smíšený'' znamená, že má jen jednoho rodiče čistokrevného nebo jsou oba rodíče čistokrevní, ale každý patří k jinému plemeni. Potkáš ale i hodně poníků, o jejiž původu nebudeš mít nejmenší tušení. Stejně jako lidé mají i poníci mají různou povahu a každý je jiný. U čistekrevných poníků je výhoda v tom, že můžeme jejich povahu předpokládat. Povaha a vlastnosti kříženců se dají odhadnout hůře, a proto bys s sebou při nákupu měla mít někoho, kdo se v ponících vyzná a dokáže ti poradit.

Ponny Magazine-5.Strana

25. března 2011 v 13:49 | Kiki-Koník-Prucková |  Ponny Magazine

Velikost poníka

Správnou velikost poníka vybereš podle svého věku a výšky. Tahle tabulka je pouze orijentační, záleží na konkrétním případě.

Tvůj věk/výška a Výška poníka v kohoutku
méně než 7 let/do a 120 cm méně než 112 cm
7-9 let/120-130 cm a 112-127 cm
2-12 let/130-145 cm a 127-137 cm
12-14 let/145-160 cm a 137-147 cm
14-16/160-170 cm a 147 cm (už můžeš jezzdit i na koni)


Ponny Magazine-4.Strana

23. března 2011 v 13:39 | Kiki-Koník-Prucková |  Ponny Magazine

Věk poníka

Zrovna tak jako pečlivý výběr vhodného typi poníka je také důležité vzít v úvahu jeho idelílní věk. Pokud si začátečník, tvůj poník by měl být už zkušený, ne tedy příliš mladý. Mělo by mu bát nejméně deset let. Mnoho poníků se dá sedlat do svých dvaceti let, takže pokud ho nepřerosteš, ještě si s ním hodnšě užiješ. Pokud jsi už zkušený jezdec, asi sháníš něšjakého poníka pro pokročilé, se kterým bys mohla závodit. Můžeš tedy uvažovat o sedmiletém nebo osmiletém poníkovi. Poníci jsou na vrcholu svých sil mezi sedmým a dvanáctým rokem.

Je dobré vědět...

Věk

Do jednoho roku se poník nebo kůň nazývá hříbětem. Když dosáhne jednoho roku, je to roček. Mezi třetím a čtvrtým rokem poník dospívá a v tomto věku se má začít s výcvikem. Výcvik, drezuru a sedlání koní a poníků provádějí odborníci, kteří jim rozumějí a mají s nimi zkušenosti. Teprve když poníci projdou takovým výcvikem, můžeš ho osedlat i ty. Koně a poníci dosáhnou dospělosti v pěti až šesti letech a dožívají se dvaceti a nikdy třiceti let. Věk koní a poníků se dá určit podle stavu jejich zubů a podle sklonu řezáků. Ti starší mají řezáky více skloněné. Čím jsou ale starší, tím hůře se dá jejich věk určit.


Ponny Magazine-3.Strana

21. března 2011 v 15:24 | Kiki-Koník-Prucková |  Ponny Magazine

Stavba těla

Hlava-By neměla bžt moc velká ani malá. Má vypadat jakoby ve střehu, se zájmem o vše kolem.
Uši-malé směřující dopředu.
Oči-veliké, daleko od sebe a s laskavým pohledem.
Krk- nemá bát přílišsilný, mírně klenutý. Vypuklé hrdlo se považuje za vadu (jelení krk).
Plece- se mají mírně svažovat od kohoutku směrem k místu, kam se dává sedlo. Pokud jsou příliš rovné nebo příliš svislé, není to pro jízdu vhodné.
Spěnka- nakloněná ne příliš dlouhá nebo slabá.
Kopyta- mají být zakulacená, ne malá nebo hranatá. Přední kopyta bývají více zaoblená než zadní. Při pohledu zepředu a zezadu mají směřovat rovně před sebe, nikoli do stran.
Nohy- by měly být hladké, bez skvrn, otokůnebo boulí. Spodní část nohou a kopyta mají být na dostek studená. Zepředu mají být hlezenní klouby rovné. Pokud jsou obráceny dovnitř, říká se tomu kravský postoj. Kvalitu kostních končetin ukazuje obvod holení. Měří se u předních nohou těsně pod kolenem a čím je větší, tím silnější poník bývá.
Záď- by měla být svalnatá. Směrem k ocasu by neměla příliš svažovat.
Hrudník- má být široký.
Hřbet- má být krítký a silný, ne moc prohnutý.


Ponny Magazine-2.Strana

20. března 2011 v 16:22 | Kiki-Koník-Prucková |  Ponny Magazine

Jak si vybrat správného poníka

Pokud máš to štěstí a můžeš si poníka obstarat sama, hlavní je vybrat toho pravého. Jestliže jsi z rodiny, která má s jízdou na koni zkušenosti, tvoji rodiče budou vědět, jaký poník by ti vyhovoval a kde ho obstarat. Pokud takové štěstí nemáš, budeš potřebovat radu odborníka. Možná by o nějakém vhodném poníkovi na prodej mohl vědět nikdo z jezdecké školy. A jestli ne, zkus kontaktovat místní jezdecký klub nebo napsat do Pony clubu. I kdyby o žádném poníkovi nevěděli, mohli by ti poradit, kde se poněm máš poohlédnout.
Než se do toho pustíš, měla bys vědět, podle čeho se poník vybírá. Je spousta druhů poníků různých velikostí a stejně jako my se i oni liší povahou a nadáním. U všech je ale důležitá dobrá stavba těla, to tnamená tvar a proporce. I kdybys toho o ponících moc nevěděla, asi by sis všimla, že hlava, nohy a trup jsou v určitém poměru.

Ponny Magazine-1.Strana

20. března 2011 v 12:02 | Kiki-Koník-Prucková |  Ponny Magazine

Úvod

Snila jsi vždycky o tom, že budeš mít svého poníka a budeš se o něj starat? Tvůj sen se může stát skutečností! Chov poníků je ale velmi náročný a péče o ně vyžaduje velkou zodpovědnost. Aby ses mohla ze svého poníka opravdu radovat, aby byl pořád zdravý a spokojený, potřebuješ se o něm nejdřív něco dozvědět spoustu věcí. Život ve stáji je pro poníky úplně jiný než život, na který byli zvyklí v přírodě. Pokud se však budeš svému poníkovi věnovat a naučíš se o něj správně pečovat, přinese ti opravdovou radost a potěšení.
Pokud máš v plánu koupit si poníka, měla bys vědět, jak si ho vybrat. Pořízení poníka přijde draho, a pokud se pro nějakého rozhodneš, musíš mít jistotu, že je to ten pravý. A ještě předtím,než učiníš tohle velké rozhodnutí, musíš vzít v úvahu všechny výdaje, které jsou s chovem poníka spojené, jestli na něj budeš mít dost času a kde ho ustájíš.

Novinky

20. března 2011 v 11:09 | Kiki-Koník-Prucková |  Ostatní
Ahoj lituju že jsem tu tak dlouho nebyla. Hrála jsem jednu hru o koník Star Stable. Je to super hra pro milovníky koní. Ale ted' přeskočíme k věci...

Budete tu mít novinky o koních (Najdete je v nové rubrice "Časopis O koních", které se vám zalíbí na 100% (myslim milovníkům koní nevim jestli i ostatním). Začnu hned dneska...

Fotky a Animace koní

7. března 2011 v 14:53 | Kiki-Koník-Prucková |  Koně

Fotky

Kůň1:

Kůň2:


Kůň3:


Kůň4:
Kůň5:

Kůň6:
Animace

Kůň7:Kůň8:Kůň9:


Kůň10:

Kůň11:Kůň12:

O mě1

6. března 2011 v 21:34 | Kiki-Koník-Prucková |  O mě...
Jméno: Kristýna
Příjmení: Prucková
Datum narození: 12.května 1999
Oblíbená barva: modrá
Oblíbené zvíře: kůň
Oblíbený sport: jízda na koni (nejezdím na něm ještě)

Ahoj lidičky...

6. března 2011 v 21:00 | Kiki-Koník-Prucková |  Ostatní
Ahoj lidičky... jmenuju se Kristýna, ale vy mi můžete říkat Kiki...Mám hrozně ráda koně a vše co s nima souvisí...Akorád ještě mámě musím prostě říct, že se mého snu jezdit na koni NEVZDÁM!!!! A že chci se na nich učit jezdit... a už jsem to mámě říkala asi padesátkrát, ale ona si myslí, že mě koně přestanou bavit, ale já jí to nevěřím a myslím si opak!...